Panele kompozytowe

Kompozyt jest coraz powszechniej używanym materiałem do konstrukcji tarasów. Tworzy się go z połączenia drewna (ok. 70%) oraz tworzyw sztucznych, które nadają mu jednolitość i gładkość. Dzięki temu zyskuje się lepszą wersję drewnianych desek tarasowych – panele kompozytowe łączą zalety naturalnego drewna i sztucznych tworzyw, niwelując przy okazji wady obydwu rozwiązań.

Panele na taras

Panele kompozytowe to idealne rozwiązanie na balkon czy mniejszy taras. Taras wykonany z paneli kompozytowych jest prosty w montażu i dzięki swojej uniwersalności i wytrzymałości doskonale poradzi sobie w zastępstwie płytek czy drewnianych desek tarasowych. Szeroka gama wzorów i kolorów naszych paneli kompozytowych dopasuje się do każdych oczekiwań i będzie cieszyć oko doskonałym wyglądem przez długi czas.


Panele na taras – zalety

Panele kompozytowe wyróżniają się wieloma zaletami. Najważniejszą z nich jest wygoda użytkowania. Panele na taras z kompozytu są gładsze od drewna i pozbawione drzazg, dzięki czemu można swobodnie stawać na nich bosą stopą. Nie wymagają także szczególnej pielęgnacji czy konserwacji – wystarczy mycie. Panele kompozytowe są odporne na promieniowanie UV, wilgoć czy ataki insektów. Wybierając panele na taras z kompozytu, można być pewnym zadowolenia z podjętej decyzji.