Deski kompozytowe Gamrat

Deska kompozytowa na taras

Deski tarasowe firmy Gamrat to estetyczne rozwiązanie, które z powodzeniem zastępuje wymagające wykończenia tarasy z drewna i drewna egzotycznego. Deski tarasowe kompozytowe to nie tylko trwały i funkcjonalny produkt, ale też nie wymaga czasochłonnej i kosztownej konserwacji, by przez wiele lat wyglądać atrakcyjnie. Wyjątkowość desek tarasowych Gamrat WPC polega na połączeniu drewna z tworzywem sztucznym. 45% materiału to starannie wyselekcjonowana mączka drzewna, a kolejne 45% to czyste PVC. Pozostałe 10% wykorzystano na dodatek materiałów, które poprawiają parametry produktu.

Gamrat – dostępne kolory

 • Ciemny brąz
  szczotkowany
 • Jasny brąz
  szczotkowany
 • Orzech
  szczotkowany
 • Grafit
  szczotkowany
 • Szary
  szczotkowany

Specyfikacja

 • ekologiczne
 • brak konieczności konserwacji i malowania
 • intensywne barwy
 • trwała konstrukcja
 • MATERIAŁ NIEPALNY – rzadko spotykany na rynku
 • brak drzazg
 • długotrwała gwarancja
 • łatwe w montażu

Do pobrania

Cennik

Deski na taras – Kielce, Radom, Łódź, Lublin

Deski tarasowe kompozytowe są łatwe w utrzymaniu, gdyż nie wymagają szczególnej pielęgnacji, impregnacji ani olejowania. Tania deska tarasowa jest odpowiednia jako podłoże zarówno na standardowe tarasy w domach jak i na balkony, może być także wykorzystywana w charakterze ogrodzenia. Szeroka gama kolorów i rozmiarów kompozytu gwarantuje, że w naszej ofercie znajdą Państwo coś dla siebie.

Deska tarasowa – kompozyt

Deska kompozytowa na taras, w odróżnieniu od drewna, nie wymaga pielęgnacji, by dobrze wyglądać i przez lata cieszyć oczy swoją urodą. Jest w stu procentach ekologiczna, a jej struktura nie absorbuje wody. Tanie deski tarasowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwe w montażu, dzięki czemu ich instalacja i użytkowanie są czystą przyjemnością.

Pełna oferta desek kompozytowych

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z gamą oferowanych przez nas usług i produktów.

Oferta

Deski kompozytowe

Zobacz

Oferta

Deski kompozytowe
Premium

Zobacz

Oferta

Deski kompozytowe
Lenta

Zobacz

Oferta

Deski kompozytowe
Gamrat

Zobacz

Oferta

Deski kompozytowe
Timberness

Zobacz

Oferta

Deski kompozytowe
Terafest

Zobacz

Deska kompozytowa, czyli czym wykończyć taras?

W większości przypadków przydomowy taras wykończony zostaje drewnianymi deskami lub płytkami odpornymi na mrozy i wilgoć, co w naszym klimacie odgrywa ogromną rolę. Coraz większą popularność zyskują jednak również deski kompozytowe. Czym jest wspomniana deska kompozytowa? Jest to trwałe i przy okazji bardzo atrakcyjne wizualnie połączenie plastiku i drewna, a dokładniej wykonane jest z mączki zmieszanej z odpowiednio dobranymi polimerami. W ten sposób powstaje deska, która wyglądem przypomina drewno, a przy okazji jest niezwykle trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Czym wyróżniają się deski kompozytowe?

Deski kompozytowe wybierane są coraz częściej, ponieważ posiadają pewne cechy, które wyróżniają je na tle pozostałych produktów tego typu. Przede wszystkim te deski są jednorodne i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci, tak jak może to się stać z drewnem. Cechuje je także jednolity kolor, dokładnie taki, jaki się wybierze. Oprócz tego są one odporne na działanie wody i łatwe w pielęgnacji. Tak naprawdę wystarczy przemywać je wodą pod ciśnieniem. Prosty jest także sam ich montaż, co ułatwia znalezienie ekipy montującej.

Deska kompozytowa – taras. Który rodzaj wybrać?

Wybierając deskę kompozytową na taras, warto pamiętać, że istnieją różne rodzaje takich desek. Pierwsza z nich wykonana jest z PVC i jest to zdecydowanie droższa wersja. Ten materiał wykazuje dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego dostępne są deski wykonane z polipropylenu, który niestety jest słabszym materiałem. Kolejnym rodzajem są deski z PP i HDPE, które niestety chłoną wilgoć i mogą pęcznieć. Z tego też powodu warto zwracać uwagę z czego wykonana jest wybrana deska kompozytowa. Taras dzięki niej prezentować się będzie elegancko i przede wszystkim będzie bardzo trwały.

Deski kompozytowe na taras

Deski kompozytowe na taras posiadają szereg zalet, co sprawia, że wybierane są coraz częściej i świetnie pełnią swoją rolę. Przede wszystkim posiadają one wręcz doskonałe parametry techniczne. Sprawdzają się one o wiele lepiej, niż deski z litego drewna, ponieważ między innymi nie wciągają one wilgoci. Są też odporne na mróz, co w polskim klimacie odgrywa naprawdę ważną rolę. Jest to również doskonały wybór dla osób, którym szczególnie zależy na tym, aby cała powierzchnia utrzymana była w dokładnie takiej samej tonacji. Dzięki temu łatwiej będzie także dokupić takie same deski, gdy ich zabraknie podczas montażu.